UNUTKANLIK – DALGINLIK – HANGİ DUA OKUNUR – NE İYİ GELİR – NEDENLERİ – DALGINLIK İÇİN DUA

Unutkanlık için hangi dua okunur, Dalgınlık ve unutkanlığa ne iyi gelir, Hangi vitamin unutkanlığa iyi gelir, unutkanlık nedenleri

Unukanlık birçok kişinin en büyük sorunlarından biri olarak ortaya çıkmaktadır, dalgınlık ve unutkanlığa ne iyi gelir, unutkanlık için hangi vitamin, Hangi vitamin unutkanlığa iyi gelir, Unutkanlar Nedenleri, Unutkanlık için hangi dua okunur gibi aranan soruların cevapları yazımızda paylaştık.

Dalgınlık ve unutkanlığa ne iyi gelir


Dalgınlık ve unutkanlığa ne iyi gelir, Hangi vitamin unutkanlığa iyi gelir, unutkanlık için hangi vitamin, Unutkanlık Nedenleri, unutkanlığın en temel nedenleri vücudumuzdaki Omega 3 eksikliği ve B12 vitamin eksikliği olarak ortaya çıkmaktadır. Dalgınlık ve unutkanlığa ne iyi gelir, 1 bardak kaynayan suya 2-3 çay kaşığı biberiye konulup 10dk bekletilip günde 2 bardak içilirse unutkanlığa iyi gelir azaltır ve hafızayı güçlendirir. Kırmızı et içinde bolca buluna B12 vitaminin hafıza üzerine olan etkisi nedeniyle, alzhemier ile ilişkisi var mı diye birçok çalışma yapılmıştır. Kısacası B12 vitamini ve Omega 3 unutkanlığa iyi gelen vitaminlerdir.

Unutkanlık için hangi dua okunur

DALGIN İÇİN DUA

Unutkanlık için hangi dua okunur, dalgınlık için dua 19 defa tekrarlı olarak :

Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ

duası okunursa unutkanlığa iyi gelir.

YAZILARIN DEVAMI VE DESTEK İÇİN LÜTFEN REKLAMLARA TIKLAYINIZ

3 Yorumlar

  1. Ey Ebu'l-Hasan! (Bu meselede) Allah'ın sana faydalı kılacağı, öğrettiğin takdirde öğrenen kimsenin de istifade edeceği, öğrendiklerini de göğsünde sabit kılacak kelimeleri öğreteyim mi?' Hz. Ali (r.a.) 'Evet, ey Allah'ın Resûlü, öğret!' dedi. Bunun üzerine Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurdu: 'Cuma gecesi gecenin son üçte birinde kalkabilirsen kalk. Çünkü o an (meleklerin de hazır bulunduğu) meşhûd bir andır. O anda yapılan dua makbuldür. Kardeşim Yakup da evlatlarına şöyle söyledi: 'Sizin için Rabbime istiğfar edeceğim.' (Yûsuf, 12/98) Eğer o vakitte kalkamazsan gecenin ortasında kalk. Bunda da muvaffak olamazsan gecenin evvelinde kalk. Dört rekât namaz kıl. Birinci rekâtta, Fâtiha ile Yâsin sûresini, ikinci rekâtta Fâtiha ile Hâmîm'i (Duhân suresi) oku, üçüncü rekâtta Fâtiha ile Eliflâmmîm Tenzîlü'l-Kitabi (Secde sûresi), dördüncü rekâtta Fâtiha ile Tebâreke'l-Mufassal'ı (Mülk Suresi) oku. Teşehhüdden sonra Allah'a hamdü sena et. Bana ve diğer peygamberlere salât oku. Mümin erkekler ve mümin kadınlar ve senden önce gelip geçen mümin kardeşlerin için bağış dile.

  2. Unutkanlık gibi bir sıkıntısı olanların okuyacağı dua, Aşağıdaki dua 3, 7, 11, 21 kere okunur.
    Allahummeftah lena ebvabe hikmetike venşur aleyna hazaine rahmetike ya zel celali vel ikram

  3. Unutkanlığın kalkması için : Yazan duayı 40 gün boyunca sabah namazından önce 7 Fatiha okuduktan sonra 70 defa okuyan kimsenin unutkanlık hastalığı gider ve hafızası daha kuvvetli hale gelir.
    “Allâhümmerzuknâ hıfzalmürselîn ve ilhâmel enbiyâi ve fehmel evliyâi bi keramike yâ ekramel ekramîn ve bi rahmetike yâ erhamerrâhimîn”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir